Причини підвищеної популярності ГБО 4 покоління

Сьогодні газ на авто, як ніколи, актуальний. Він став воїстину прекрасною заміною бензиновому паливу. З представлених в світі шести поколінь ГБО, все ж, четверте залишається найбільш затребуваним ось уже кілька років. У чому секрет такої популярності? Про це ми розповімо прямо зараз.

Гбо 4-го покоління

За даними сервісних центрів МВС за 2020 і 2021 рік було зареєстровано 28 тисяч автомобілів, переоснащених під газ. І в більшості цих автомобілів встановлено ГБО 4-го покоління. Популярним цей пристрій через те, що в ньому прекрасно поєднуються ціна і якість.

Особливості ГБО 4 - го покоління

Цей тип покоління може бути оснащений на машини з інжекторними двигунами. В цьому випадку, паливо заправляється в балон об'ємом 38-55 л. При введенні газу він надходить через заправний клапан по гумовому шлангу всередині якого, металева оплетка. Потім, він потрапляє з балона в систему через мультиклапан на редуктор, де надалі випаровується і далі потрапляє на інжектор. А вже інжектор розподіляє його на форсунки спускного колектора, і вже звідти газ потрапляє в камери згоряння.

У ГБО з електронним управлінням форсунок немає інжектора-розподільника, момент упорскування палива в циліндри розподіляє електронний блок, спираючись на дані штатного бензинового комп'ютера. Газова установка 4-го покоління автоматично вибирає вид палива і переводить роботу двигуна з одного виду на інший, без втручання людини.

Чому варто встановлювати на авто ГБО 4?

Насправді у цій фантастичній «четвірки» переваг предостатньо, перед іншими поколіннями установок, напевно саме через цих переваг ці тип апарату так часто ставлять на автомобіль.

Плюси:

 • Простота та багатогранність: «четвірка» оснащується на безліч двигунів, незалежно від марки, виду і року випуску автотранспорту;
 • Екологічно чистий: ГБО проводиться згідно з усіма міжнародними стандартами Євро-4 і вище. При використанні газу викид шкідливих речовин в атмосферу зменшується в рази, на відміну від іншого палива;
 • Рівномірний витрата газу: за допомогою мікроконтролера газ витрачається всього на 5-15% вище, ніж з іншим видом палива;
 • Ефективність двигуна: він працює плавно, тихо, без будь-яких ударів;
 • Підвищення можливостей двигуна і його комплектуючих: газове паливо прогорає рівномірно, на стінках циліндра не залишається нагару. При установці ГБО 4-го покоління термін служби мотора підвищується на 20-30%, плюс до всього немає потреби в частій зміні масла і свічок.

Але крім переваг цього газового обладнання, є ще деякі нюанси, які важливо враховувати перш, ніж робити монтаж ГБО на авто. Ці всі нюанси необхідно знати, щоб експлуатація обладнання була успішною і не мала ніяких негативних моментів. Нюанси обслуговування ГБО:

 • Щотижня проводити огляд установки на витік: якщо відчувається запах одоранту -терміново їдьте в СТО;
 • У системах з випарником іноді виробляти зливу конденсату з редуктора, щоб конденсат не застоювалася;
 • Щомісяця очищати фільтри. Це можна робити самому або в сервісі;
 • На кожні 10 тис. Км пробігу проходити техобслуговування: робити діагностику і регулювання ГБО, міняти фільтри тонкого і грубого очищення;
 • Кожні 40 тис. Км відвідувати сервісний центр для діагностики та заміни газових форсунок;
 • Через 80 тис. Км пробігу робити заміну ремкомплекта редуктора.

Якщо говорити про вартість переоснащення. Те його цінова політика безпосередньо залежить від виробника та комплектації обладнання, компанії-установника, марки автомобіля і типу двигуна. У нашому випадку, компанія Service Gas в вартість установки ГБО включає наступні «плюшки»:

 • Заправку балона;
 • Повне технічне облуговування;
 • Весь пакет документів для сертифікації автомобіля в СЦ МВС.

Але не дивлячись на всі плюси і нюанси, серед автовласників, які встановили ГБО, 4-е покоління вважається більш оптимальним, зручним. Водії часто про нього відгукуються добре. Насправді, це прекрасний варіант обладнання, що допомагає відчутно скорочувати витрати на заправку авто.

Service Gas - з любов'ю до своєї справи!

 17.08.2021
 (26 переглядів)
Розрахунок економії палива