Як встановити самостійно ГБО на авто і які штрафи можуть бути

Як встановити самостійно ГБО на авто і які штрафи можуть бути

Останнім часом газ став настільки популярним серед водіїв авто через підняття цін на бензин та дизель. Встановлюючи газ на авто, можна заощадити гроші на паливо, але важливо розуміти той факт, що сам момент переобладнання, має не тільки технічні нюанси, але і юридичні. Під юридичними нюансами розуміється, певний пакет документів для реєстрації газового обладнання. Також, важливо враховувати наслідки в наслідок пересування автомобіля з ГБО без реєстрації. У цій статті нижче ми розкриємо тему установки ГБО, розміри штрафів за ГБО без реєстрації та багатьох інших цікавих моментів.

газ на авто

Зміст:

 1. Плюси та мінуси встановлення ГБО в Україні
 2. Юридичний погляд на ГБО
 3. Встановлення
 4. Реєстрація
 5. Відповідальність

Плюси та мінуси встановлення ГБО в Україні

Міфів, плюсів і мінусів у газового обладнання може бути безліч, але в цьому пункті ми розкриємо основні.

До плюсів ГБО можна віднести:

 • Економічність.

І в правду! Якщо порівняти ціни на паливо і газ, дивлячись на табло заправок, можна побачити цю величезну різницю. Саме через це автовласники переходять на газ.

 • Знижена шкідливість для екології.

Безумовно! Тому, що зараз у багатьох країнах люди масово відмовляються від дизельних і бензинових двигунів, активно ведуть розвиток виробництва електромобілів. В Україні ж, можна не особливо шкодити екології, досить встановити ГБО. До речі, в деяких європейських країнах, наприклад, в Італії схвалюють автовласників, які встановили ГБО на авто зі старими двигунами, які шкодять навколишньому середовищу, невеликий торбою грошей в розмірі 900 євро.

 • Підвищення працездатності двигуна.

При установці газового палива можна помітити, що газ не має великого впливу на мотор, тим самим підвищуючи його працездатність.

До мінусів ГБО можна віднести:

 • Неякісна установка.

Мабуть, найважливіший момент в установці устаткування. І кількість поколінь ГБО з кожним роком зростає. Відповідно, щоб убезпечити себе потрібно звернутися в спеціальні центри по установці газу на авто, з можливістю його налаштувати так як цей процес трудомісткий і складається він з установки газового балона і супутнього устаткування для того, щоб газ надходив тільки в двигун. А при некоректній установці або настройці в салоні може бути присутнім запах газу, що і є саме по собі мінусом.

 • Мало місця в багажному відділенні.

На жаль, але це так. Все через те, що балон розташовується в багажному відділенні автомобіля і забирає багато місця. Так, що перевести багато речей або якусь велику техніку буде вже складно.

багажник при установці ГБО

 • Газові заправні станції.

Ця проблема часта, тому що не скрізь є можливість заправити машину газом. Або ж, така заправка не працює цілодобово або є ймовірність того, що по приїзду на заправку можна побачити табличку «газу немає». Зрозуміло, водії можуть переключитися на бензин і доїхати до станції де є газ. Але на практиці, є ряд різних ситуацій, коли ГБО дійсно приносить якісь незручності для водіїв.

Юридичний погляд на ГБО

Існують юридичні закони, які регулюють існування газу в авто, а саме:

 • Кодекс про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 № 8073-X;
 • Закон України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 № 3353-XII;
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607;
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р № 1388,

Встановлення

Після того, як зваживши всі за і проти, можна переходити на етап встановлення ГБО. Існує дуже важлива рекомендація, в якій мовиться, що перед тим, як обладнати авто, потрібно провести його огляд в сервісному центрі. Далі згідно з правовими постановами слід розібратися, хто має право проводити встановлення ГБО.

Відповідь на це можна знайти в п. 37 постанови №1388, де чітко прописано, що мають права тільки підприємства, які спеціалізуються на переобладнанні транспортних засобів для роботи на газових паливах. Діяльність таких підприємств повинна підтверджуватися свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на даний вид переобладнання.

Тобто, при візиті на станцію технічного обслуговування, важливо переконається, в наявності у станції відповідних документів на установку газу. Це відіграє значиму роль у подальшій реєстрації ГБО. Так як, після того як сталася установка обладнання на авто, станція зобов'язана дати документ - акт прийому / передачі авто, переобладнаного для роботи на газі. Форма подібних документів регламентується постановою №1388 (додаток 3 і 4 Порядку).

Реєстрація

Самє приватне питання від автовласників після переобладнання авто на газ, чи потрібна реєстрація обладнання. Для з'ясування суті цього питання важливо розуміти, що реєстрація газу на авто призводить до зміни технічних характеристик автомобіля, а це відповідно до п. 1 постанови №607 є переобладнанням.

Тепер про саму реєстрації. Перед самою реєстрацією, важливо зрозуміти для себе як проходить цей процес та які документи необхідно мати. На жаль, але одного законодавчого акту, який регулює питання встановлення ГБО не існує. А отже, вам не потрібно судорожно шукати новий закон про ГБО 2021, в цілому процес реєстрації регулюється деякими законодавчими актами.

Якщо прочитати та проаналізувати п. 13 постанови №607, можна зрозуміти, бачимо, що після установки ГБО треба звернутися до спеціальних підприємствам, які дають оцінку відповідності автомобіля вимогам правил, нормативів та стандартів України, а також умовам (вимогам), що прописані в документі про погодження.

До таких організацій законодавець згідно п. 14 цієї ж постанови відносить:

 • Випробувальну лабораторію (центр), діяльність якої підтверджений акредитацією;
 • Орган з оцінки відповідності, завдання якого, провести процедуру сертифікації в законному порядку;
 • Звернення в підприємство має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО.

Після цього, одне з вищесказаних підприємств за результатами оцінки зобов'язане видати документ - акт технічної експертизи або сертифікат відповідності.

Крім документів, які Ви отримали при установці і оцінці, потрібні ще й ряд інших документів для реєстрації ГБО, а саме:

 • Паспорт;
 • ІПН;
 • Сертифікат відповідності або відомості про це сертифікаті, які зберігаються у Державному реєстрі сертифікатів відповідності транспортних засобів, або відомості про такий документ про узгодження, інформація про яких знаходиться у Єдиному державному реєстрі транспортних засобів (п. 37 постанови № 1388).

Також, не менше актуальним питанням від автовласників є питання про необхідність прописаним газу в технічний паспорт транспорту. Безумовно - так. Це регламентується ч. 4 ст. 32 Закону №3353-XII: якщо в результаті переобладнання відбулися зміни даних автотранспорту, то ця інформація повинна бути відображена в його реєстраційному документі. А при успішному переобладнанні відбувається й заміна техпаспорту.

Ще, існує не менше часте питання про місце оформлення газобалонного обладнання. Так, згідно з ч. 2 ст. 32 Закону №3353-XII є пряма заборона на установку обладнання, яке виробляється без узгодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин або іншої спеціально організацією, яка має повноваження від Кабінету Міністрів.

Такими організаціями є сервісні центри МВС. Раніше реєстрували ГБО в МРЕВ. Зараз такої організації як МРЕВ вже немає.

Відповідальність

Якщо порушити правила переобладнання авто це спричинить за собою штраф і два правопорушення, які передбачені ч. 1, 6 ст. 121 КпАП:

 1. Управління транспортним засобом, переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів;
 2. Управління водієм транспортним засобом, не перереєстрованим в установленому порядку.

У разі першого правопорушення розмір штрафу - 340 гривень, а в разі повторного порушення водієві загрожує позбавлення прав строком від 3 до 6 місяців. Вдавання до санкцій можливо, в разі, якщо власник авто не погодив установку ГБО з сервісним центром МВС і продовжує керувати автомобілем. Також правопорушенням вважається водіння з переобладнанням, яке зроблено незаконним шляхом або здійснило підприємство, яке не має права на установку.

У випадку з другим порушенням, у водія можуть бути потрібні для реєстрації документи, але власник авто не справив перереєстрацію кошти і немає внесених змін в техпаспорт. За таке правопорушення накладається штраф в 170 гривень, а при повторному порушенні - штраф становитиме 255 гривень або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з подальшим вилученням транспортного засобу чи без такого.

Підводячи підсумки по вище написаної статті, хочеться додати, що краще звернутися до фахівців з установки газового обладнання на авто, заплатити більше грошей, але бути впевненим в тому, що немає юридичних правопорушень, що установка ГБО проведена якісно і в разі поломки або повторної настройки обладнання можна звертатися в той центр, в якому було вироблено переобладнання автотранспорту на газ.

 17.05.2021
 (41 переглядів)
Розрахунок економії палива